Kunning um NBH - Norðoya Bú- og Heimatænastu

Eftir at eldraøkið frá 1. januar 2015 við lóg er lagt út til kommunurnar at umsita og reka, hava kommunurnar í Norðoyggjum stovnað Norðoya Bú- og Heimatænastu, sum nú umsitur alla eldrarøkt í Norðoyggjum.

TÆNASTURNAR HJÁ NORÐOYA BÚ- OG HEIMATÆNASTU FEVNA UM:

Heimtænastu

– Heimahjálp

– Heimasjúkrarøkt

Dagtilhald fyri fólk við minnistrupulleikum

Dagtilhald fyri eldri

Venjingartilboð fyri fólk, knýtt at heimatænastuni

Umlætting

Bústovnar

– Norðoya Røktarheim

– Heimið við Vágna

– Norðoya Ellis- og Vistarheim

– Sambýlið í Bøgøtu

– Sambýlið á Heygnum

Umsóknarblað um tænastur er at finna niðanfyri.

Norðoya Bú- og Heimatænasta

Nólsoyar Pálsgøta 32

Postsmoga 2

710 Klaksvík

Tel. 410000

nbh@nbh.fo

Leiðari: Marna A. Ellingsgaard, marnae@nbh.fo

Yvirlit yvir deildirnar hjá Norðoya Bú- og Heimatænastu

Heimatænastan

Per Johannesen, deildarleiðari, perj@nbh.fo – tlf. 793470

Heimið við Vágna

Heimið við Vágna – tlf. 408400

Merry Hansen, deildarleiðari, merryh@nbh.fo – tlf. 793440

Norðoya Ellis- og Vistarheim

Norðoya Ellis- og Vistarheim – tlf. 456775

Einar Klakkstein, virkandi deildarleiðari, einark@nbh.fo – tlf. 793403

Norðoya Røktarheim, Uppistova

Norðoya Røktarheim, Uppistova – tlf. 457601

Marjun Jacobsen, deildarleiðari, marjunj@nbh.fo – tlf. 793430

Norðoya Røktarheim, Niðristova

Norðoya Røktarheim, Niðristova – tlf. 457604

Annika Vágsheyg, deildarleiðari, annikav@nbh.fo – tlf. 793450

Sambýlið á Heygnum

Sambýlið á Heygnum – tlf. 458483

Sólgerð Vang, virkandi deildarleiðari, solgerdv@nbh.fo – tlf. 793410

Sambýlið í Bøgøtu

Sambýlið í Bøgøtu – tlf. 457343

Sólgerð Vang, virkandi deildarleiðari, solgerdv@nbh.fo – tlf. 793410

 

Búðatrøð:

Búðatrøð – tlf. 793451

Annika Vágsheyg, deildarleiðari, annikav@nbh.fo – tlf. 793450

Sóljan – dagtilhald fyri eldri

Sóljan – tlf. 408406

Umlætting á bústovnunum

Rutt Norðoy Joensen, ruttnj@nbh.fo – tlf. 410145

Ven og Virka

Ven og Virka – tlf. 793464

Hedevig Matras, deildarleiðari, hedevigm@nbh.fo – tlf. 793460

 

Umsókn um tænastur.pdf